Zmagania z ortografią.

Może nie taki diabeł straszny, jak go malują.

15.12.2017r. odbyło się Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów. Przez 60 minut test konkursowy rozwiązywało 18 uczniów: z kl.IV- Weronika Kubasiak, Dawid Mirowski, Kasjan Powroźnik, Olga Śliwakowska; z kl.V- Izabela Majchrzak, Olga Musiał, Natalia Piasecka, Dominika Woldan; z kl.VI- Laura Grabarczyk, Martyna Kubasiak, Julia Perlińska, Daria Skorupa; z kl.VII- Lena Centkowska, Zuzanna Piwowarczyk, Aleksandra Śliwakowska; z kl.III gimnazjum- Dawid Dróżdż, Kinga Karczewska, Aleksandra Wierzbicka.

Każdy test podzielony został na dwie części: część I to dyktando- w 30 wyrazach tekstu należało wybrać jedną z dwóch zaproponowanych liter; część II to zasady i ćw. ortograficzne- 10 pytań testowych z 4 odpowiedziami, z których co najmniej jedna była prawidłowa.

Organizatorem Ogólnopolskiego Dyktanda (nie tylko) dla Mistrzów jest Instytut Rozwoju Oświaty (IRE) w Warszawie. Koordynatorami dyktanda w szkole były Bogusława Woldan i Bogumiła Woldan.

Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy uznania, a najlepsi zostaną uhonorowani grawerowanymi

dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

Na wyniki poczekamy do 5 lutego 2018r.