Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Egzamin Gimnazjalny

W oczekiwaniu na wyniki...

W dniach 18, 19 i 20 kwietnia 2018 r.  14 uczniów klasy III gimnazjum pisało Egzamin Gimnazjalny. Zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w środę 18 kwietnia  gimnazjaliści  pisali  część humanistyczną, w  czwartek 19 kwietnia  - część  matematyczno-przyrodniczą, a  w piątek 20 kwietnia  część językową. Egzamin z części humanistycznej składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na którą uczniowie mieli 60 minut. Drugi etap składał się z zadań z języka polskiego i trwał 90 minut. Podobnie wyglądał egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Gimnazjaliści najpierw napisali test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania - 60 minut), a później z matematyki (czas trwania - 90 minut). Natomiast egzamin z języków obcych składał się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania - 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania - 60 minut). Nad organizacją i przebiegiem poszczególnych części Egzaminu Gimnazjalnego w naszej szkole czuwał  Przewodniczący Szkolnego Zespołu Egzaminacyjnego – mgr Marian Szyszka oraz powołane przez Niego Szkolne  Zespoły  Nadzorujące Egzamin w poszczególnych częściach w następujących składach:

- Egzamin w części humanistycznej - Barbara Knop, Aneta Szyda i Anna Łęgowik,

- Egzamin w części matematyczno – przyrodniczej - Bogusława Woldan, Arkadiusz Sitek i Marta Sech,

- Egzamin z części językowej –  Aneta Szyda , Wiesława Wodo i Ewa Pośpiech.

Tymczasem gimnazjaliści będą musieli uzbroić się w cierpliwość, bo wyniki egzaminu gimnazjalnego 2018 opublikowane zostaną dopiero w czerwcu,  a dokładniej w piątek 15 czerwca, czyli tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2018.

Trzymamy kciuki !