Dzień Europejski w naszej szkole.

Be happy in Europe!

W dniu 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Europejski. Na drugiej lekcji odbył się Quiz na temat wiedzy o krajach Unii Europejskiej. Uczniowie mieli za zadanie m.in zaprojektować rewers polskiej monety Euro, nazwać zabytki krajów Unii Europejskiej lub odgadnąć z jakich języków obcych pochodzą niektóre polskie słowa. W konkursie brało udział 5 klas i wykazali się oni wspaniałą wiedzą na temat Unii Europejskiej. 1 miejsce zajęla klasa VII, 2 klasa III gimnazjum, 3 miejsce ex aequo klasa VI i II gimnazjum i miejsce 5 klasa V. Po zakończeniu konkursu,  uczniowie zaprezentowali całej społeczności szkolnej  wylosowane wcześniej kraje Unii Europejskiej.(Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego - Agnieszka Kosmala.) Nasza świetlica szkolna zamieniła się w barwny kontynent europejski.

Uczniowie nie tylko zaprezentowali krótką historię, położenie, ciekawostki na temat danych krajów, ale także można było skosztować dań narodowych z poszczególnych krajów Unii Europejskiej.

Klasa IV przygotowała Włochy

Klasa V przygotowała Portugalię