40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża.

Pamiętamy!

16 października br. uczciliśmy 40. rocznicę wyboru  kard. Karola Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Uczniowie pod kierunkiem pań Walentyny Wilk i Bogusławy Woldan przygotowali wystawę pod hasłem „Pamięć i wdzięczność”, którą mogła obejrzeć cała społeczność szkolna – uczniowie, nauczyciele i rodzice.

Słowa świętego Jana Pawła II stanowią źródło inspiracji i natchnienia. Mają w sobie głębię i siłę. Oto kilka z nich:

1. Pozostańcie wierni doświadczeniu pokoleń, które żyły na tej ziemi z Bogiem w sercu i z modlitwą na ustach. (. . . ) Zachowujcie jak skarb największy to, co było źródłem duchowej siły naszych ojców.

2. Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się - na próbę.

3. Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro.

4. Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie.

5. Miłość mi wszystko wyjaśniła,/Miłość wszystko rozwiązała -/dlatego uwielbiam tę Miłość,/ gdziekolwiek by przebywała...

6. Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali.

7. Nie bój się, nie lękaj! Wypłyń na głębię!

8. Nie bójcie się słabości człowieka ani jego wielkości! Człowiek zawsze jest wielkim, także w słabości.

9. Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

10. Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów.