Niezwykły listopad... uroczystość w kościele.

"Wywalczona - Wymodlona."

Od 4 lat nasza szkoła wraz z Kościołem Parafialnym pw.św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawadzie oddaje hołd Niepodległej, organizując obchody Narodowego Święta Niepodległości. 18 listopada  br. uczciliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, wystawiając przedstawienie pod hasłem „Wywalczona – Wymodlona”. Prawie godzinne przedstawienie zrobiło duże wrażenie na mieszkańcach i przybyłych gościach.

Na zakończenie przedstawienia Wicestarosta Częstochowski Jan Miarzyński wręczył Dyrektorowi szkoły Panu Marianowi Szyszce oraz  nauczycielom: Sylvii Baszyńskiej, Marioli Stefaniak, Walentynie Wilk oraz Bogusławie Woldan medale "100-lecia Odzyskania Niepodległości", dziękując tym samym za wkład w przygotowanie tego, jak i poprzednich przedstawień. Szczególne podziękowania należą sie pani Katarzynie Gajewskiej - wychowawczyni klasy "0", za uszycie pięknych biało-czerwonych kotylionów, które służyć będą także na kolejne  uroczystości patriotyczne w naszej szkole.
Okolicznościowe medale przygotowało Starostwo Powiatowe w Częstochowie. Są one wręczane  zasłużonym osobom, działaczom społecznym. „ Tych medali nie byłoby bez uczniów naszej szkoły” – zaznaczyła w wywiadzie dla telewizji NTL Radomsko nauczycielka muzyki S. Baszyńska.