Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN

Wyróżnienie dla Julii Perlińskiej!

W dniu 23 listopada 2018 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN . Konkurs Pingwin przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej oraz uczniów klasy  III gimnazjum, którzy pragną sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z matematyki. W naszej szkole konkurs ten został zorganizowany i przeprowadzony przez panią Anetę Szydę.

Wzięli w nim udział  następujący uczniowie:

- Krzysztof Ociepa  - z kl. VI szk. podstawowej,

- Kamil Jamrozik, Martyna Kubasiak, Julia Perlińska – z klasy VII szk. podstawowej,

- Michał Gonera, Paweł Jaros, Adrian Musiał, Maja Musiał – z klasy III gimnazjum,

Konkurs miał formę testu składającego się  z  30 zadań. Do każdego pytania podane były 4 odpowiedzi, z których jedna była  prawidłowa. Czas konkursu wynosi 55 minut. Ocenie podlegało każde pytanie i za poprawnie zaznaczoną odpowiedź uczestnik otrzymał 1 punkt, a za błędnie zaznaczoną (-1) punkt. Maksymalna liczba punktów do uzyskania to 60.

Dyplom wyróżnienia Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego PINGWIN  zdobyła Julia Perlińska, uczennica klasy VII .

Należy zwrócić uwagę, że wysoką liczbę punktów w tym konkursie uzyskali także uczniowie:

Michał Gonera i Maja Musiał.

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uznania.

Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez  panią Anetę Szydę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !