ROK SZKOLNY 2017/2018
Osiągniecia uczniów Szkoły Podstawowej
im. Janusza Korczaka w Zawadzie
w roku szkolnym 2017/2018
KLASA „0” (Mariola Stefaniak)
- Marta Pluta - wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym „Polska Oczami Dziecka” – 27.04.2018r.
- Kamil Bruś – I miejsce w Spławikowych Zawodach Wędkarskich z okazji Dnia Dziecka o Puchar Wójta Gminy Kłomnice – 10.06.2018r.
KLASA III (Kasia Gajewska)
Amelia Grabarczyk
- ,,Złota Półnutka” w XXVII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca -Majowa Nutka
- Wyróżnienie w XII edycji Konkursu Piosenki Anglojęzycznej Włoszczowa
- III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Maryjnej Sancta Maria
- Wyróżnienie w Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej
,,Radomszczańska Cecyliada „
- III miejsce w XI Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego
- II miejsce w VII Konkursie ,,Piosenki o Języku Angielskim” ,,Christmas Songs Festiwal”
- Wyróżnienie w XV edycji Ogólnopolskiego Festiwalu ,, Hej Panie Jezu’’
- I miejsce w V Powiatowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek
Lena Woźniak
- Wyróżnienie w Powiatowym Konkursie ,,Cztery pory roku oczami dziecka,,
- III miejsce w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Alkohol szkodzi zdrowiu i jego rodzinie,,
- Wyróżnienie w Gminnym Konkursie ,,Wiedzy o języku angielskim’’
Julia Piasecka
- III miejsce w XIII Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Św. Jan Paweł II w oczach dziecka”
Oliwia Chodkowska
- Wyróżnienie w Gminnym Konkursie Plastycznym ,,Kosz pełen zdrowia’’
Marcel Koza
- II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim
Krzysztof Makowski
- Wyróżnienie w Gminnym Konkursie ,,Wiedzy o języku angielskim,,
Mikołaj Wypych
- Wyróżnienie w Gminnym Konkursie ,,Wiedzy o języku angielskim,,
KLASA IV ( Barbara Knop)
Bartosz Cudak
- udział w IV Powiatowym Turnieju Matematycznym w Kłomnicach
Adrian Grabny
- 4 miejscew Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców klas IV – VI „Gramy dla Niepodległej o Puchar Wójta Gminy Kłomnice” w Witkowicach.
- 10 miejscew kategorii chłopcówklasIV – VI szkołypodstawowejw XX Jubileuszowym Biegu PRO MEMORIA w Przyrowie
Weronika Kubasiak
- udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów zorganizowanym przez Instytut Oświaty (IRO) w Warszawie
Dawid Kulawiak
- 4 miejscew Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców klas IV – VI „Gramy dla Niepodległej o Puchar Wójta Gminy Kłomnice” w Witkowicach.
Dawid Mirowski
- udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów zorganizowanym przez Instytut Oświaty (IRO) w Warszawie
- udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS 09.01.2018r.
Kasjan Powroźnik
- 4 miejscew Gminnym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców klas IV – VI „Gramy dla Niepodległej o Puchar Wójta Gminy Kłomnice” w Witkowicach
- udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów zorganizowanym przez Instytut Oświaty (IRO) w Warszawie
- udział w IV Powiatowym Turnieju Matematycznym w Kłomnicach
- udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej OLIMPUS 09.01.2018r.
Olga Śliwakowska
- udział w Ogólnopolskim Dyktandzie (nie tylko) dla Mistrzów zorganizowanym przez Instytut Oświaty (IRO) w Warszawie
KLASA VI (Bogusława Woldan)
Laura Grabarczyk
- I miejsce - V Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek – organizator GOK w Dąbrowie Zielonej;
- I miejsce – Grand Prix – IX GminnyFestiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej – organizator GOK w Gidlach;
- I miejsce – Grand Prix – XII Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek – organizator GOK w Gidlach;
- I miejsce – XXVIII Regionalny Konkurs Kolęd Boronów 2018 – organizator GOK w Boronowie;
- I miejsce - VII Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Języku Angielskim Christmas Songs Festival – organizator Szkoła Podstawowa im. B. Prusa w Garnku;
- I miejsce - 5. edycja konkursu na palmy wielkanocne w kategorii „najmniejsza palma wielkanocna” w kościele parafialnym w Zawadzie – zasięg gminny;
- II miejsce – III Powiatowy Konkurs Piosenki w Językach Krajów Unii Europejskiej „Moja Europa” w Szkole Podstawowej w Skrzydlowie;
- II miejsce - „Srebrna Nutka” – XXVII Międzynarodowy Festiwal Muzyki i Tańca „Majowa Nutka 2017” w Częstochowie;
- II miejsc– IV Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej – Radomszczańska Cecyliada 2017 – organizator Stowarzyszenie Rodzina Rodzin im. Św. Jana Pawła II w Radomsku;
- II miejsce- IV Powiatowy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej „Historia Pieśnią Pisana” w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Lubojnie;
- II miejsce - Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” (konkurs muzyczny) – organizator Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie;
- II miejsce - VIII Piotrkowski Festiwal Wokalny „Najpiękniejsze są polskie piosenki” - organizator MDK w Piotrkowie Trybunalskim;
- III miejsce – XXI Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek – organizator GOK w Kłomnicach;
- III miejsce - XII Ogólnopolski Konkurs Piosenki Anglojęzycznej – organizator Dom Kultury we Włoszczowie;
- Wyróżnienie - XV Otwarty Konkurs Kolęd, Pastorałek i Piosenek Bożonarodzeniowych pt. „Hej, Panie Jezu!” w Radomsku – organizator MDK w Radomsku, Kolegiata św. Lamberta w Radomsku, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku, Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 1, nr 2, nr 7 w Radomsku;
- Wyróżnienie - XI Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Wokalistów Powiatu Częstochowskiego – organizator Starostwo Powiatowe w Częstochowie;
- Wyróżnienie - XXX Jubileuszowy Międzywojewódzki Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych, Muzyczno-Wokalnych i Solistów – organizator GOK w Boronowie;
Daria Skorupa
- I miejsce - XII Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy „Anioły z masy solnej i Pierniki” - organizator GOK w Kłomnicach;
- I miejsce - 5. edycja konkursu na palmy wielkanocne w kościele parafialnym w Zawadzie – zasięg gminny;
- I miejsce - Powiatowy Konkurs Plastyczny nt. „Mam prawo do szczęścia” - organizator TPD Oddział Okręgowy w Częstochowie;
- II miejsce – Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii w Szkole Podstawowej Nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie;
- III miejsce – konkurs plastyczny „Znam Ptaki Polski” - organizator Szkoła Podstawowa im. G. Piramowicza w Kłomnicach oraz Polski Związek Kanarków i Ptaków Egzotycznych Oddział Częstochowa;
Kamil Jamrozik
- I miejsce - 5. edycja konkursu na palmy wielkanocne w kategorii „najmniejsza palma wielkanocna” w kościele parafialnym w Zawadzie – zasięg gminny;
Martyna Kubasiak
- II miejsce - Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii w Szkole Podstawowej Nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie;
- III miejsce - XI Regionalny Turniej Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Projekt zdrowie” organizator Szkoła Podstawowa im. Św. Huberta w Krasicach;
- X miejsce - Martyna Kubasiak – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny GALILEO – organizator Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie;
Julia Perlińska
- II miejsce - Powiatowy Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii w Szkole Podstawowej Nr 31 z Oddziałami Integracyjnymi w Częstochowie;
- III miejsce– Powiatowy Konkurs Plastyczny nt. „Mam prawo do szczęścia” - organizator TPD Oddział Okręgowy w Częstochowie;
- III miejsce - XI Regionalny Turniej Przyrodniczo – Ekologiczny pod hasłem „Projekt zdrowie” organizator Szkoła Podstawowa im. Św. Huberta w Krasicach;
- Wyróżnienie - (11 miejsce) – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny GALILEO – organizator Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie;
- Wyróżnienie - (14 miejsce) Ogólnopolska Olimpiada z historii PIONIER 2017 –organizator Instytut Rozwoju Oświaty (IRE) w Warszawie;
- Wyróżnienie- (15 miejsce) – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALBUS – organizator Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie;
Udział w konkursach i zawodach sportowych
- Kamil Jamrozik, Martyna Kubasiak – Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna OLIMPUS – organizator Olimpus w Warszawie;
- Martyna Kubasiak, Julia Perlińska – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny PINGWIN – organizator Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI w Warszawie;
- Daria Skorupa – konkurs plastyczny „Prezent dla przyjaciela” z okazji XXV Tygodnia Ziemi – organizator Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu;
- Laura Grabarczyk – konkurs poetycki pod hasłem „Jestem człowiekiem” z okazji XXV Tygodnia Ziemi – organizator Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu;
- Laura Grabarczyk – Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Rzerzęczycach (eliminacje gminne) – organizator Zarząd Główny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie;
- Kamil Jamrozik, Martyna Kubasiak – Ogólnopolska Olimpiada z historii PIONIER 2017 – organizator Instytut Rozwoju Oświaty (IRE) w Warszawie;
- Laura Grabarczyk, Kamil Jamrozik, Martyna Kubasiak, Julia Perlińska – Ogólnopolska Olimpiada z przyrody PIONIER 2017 – organizator Instytut Rozwoju Oświaty (IRE) w Warszawie;
- Laura Grabarczyk – XXII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej – organizator MDK w Myszkowie;
- Laura Grabarczyk, Martyna Kubasiak, Julia Perlińska, Daria Skorupa – Ogólnopolskie Dyktando (nie tylko) dla Mistrzów – organizator Instytut Rozwoju Oświaty (IRE) w Warszawie;
- Kacper Lisowski – Zawody wędkarskie z okazji Światowego Dnia Dziecka – organizator Koło PZW „Warta” w Zawadzie;
- Julia Perlińska, Daria Skorupa – Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej „Sancta Maria” (konkurs plastyczny) – organizator Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Marii Konopnickiej w Częstochowie;
- Laura Grabarczyk, Wiktoria Koza, Martyna Kubasiak, Kacper Lisowski – 5. edycja konkursu na palmy wielkanocne w kościele parafialnym w Zawadzie – zasięg gminny;
- Kamil Jamrozik, Martyna Kubasiak – Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ALBUS – organizator Centrum Edukacji Szkolnej w Warszawie;
- Bartosz Ociepa – udział w rozgrywkach ligowych Młodzików – organizator GLKS Gmina Kłomnice;
KLASA VII (Arkadiusz Sitek)
Magda Kulesza
- Laureat - Wojewódzki konkurs przedmiotowy z Historii
- I miejsce - Magda Kulesza - Gminny konkurs plastyczny w Konarach " Alkohol szkodzi zdrowiu i szczęsciu rodzinnemu"
- III miejsce - Ogólnopolski konkurs plastyczny "Sancta Maria" Częstochowa
- Wyróżnienie - Ogólnopolska Olimpiada z Historii Pionier 2017
Wiktoria Pluta
- II miejsce - Powiatowy Bieg w kategorii dziewcząt VII SP- II Gimnazjum w XX Jubileuszowym Biegu "Pro Memoria" w Przyrowie.
Wiktor Kosmala
- udział - Powiatowy Biegu w kategorii chłopców VII SP- II Gimn w XX Jubileuszowym Biegu "Pro Memoria" w Przyrowie.
Mikołaj Wilk
- I miejsce - Test wiedzy pożarniczej Konkurs Gminny dla klas VII SP - III Gimnazjum
- IV miejsce -Test wiedzy pożarniczej Konkurs Powiatowy dla klas VII - III Gimnazjum
- IV miejsce - Gminny turniej piłki nożnej chłopców dla klas IV -VI "Gramy dla Niepodległej o Puchar Wójta Gminny Kłomnice
Jakub Szyda
- Udział - Ogólnopolski konkurs plastyczny "Sancta Maria" Częstochowa
- Udział - III bieg Papieski w Konarach
- Udział - Lena Centkowska, Zuzanna Piwowarczyk Aleksandra Śliwakowska - Ogólnopolski konkurs ortograficzny- Dyktando – PIONIER
- Udział Lena Centkowska, Zuzanna Piwowarczyk - Ogólnopolski konkurs matematyczny- PIONIER